Stručný úvod do KNX

Dopyt po pohodlí a všestrannosti v riadení systémov vykurovania, osvetlenia a kontroly prístupu pre rodinný dom, ako aj pre kancelársky komplex sa zvyšuje. Zároveň je čoraz dôležitejšie efektívne využívanie energie. Ľudia chcú pohodlné, trvalo udržateľné a bezpečné miesto na bývanie a prácu, a práve tam nastupuje automatizácia.

Viac pohodlia a bezpečnosti spolu s nižšou spotrebou energie však možno dosiahnuť iba inteligentným riadením a monitorovaním všetkých zúčastnených výrobkov.

Toto je skutočná výzva, pretože si vyžaduje viac kabeláže, beh zo senzorov a akčných členov do riadiacich a monitorovacích centier.

Pre profesionálov také množstvo káblov tiež znamená vyššie projektové a inštalačné úsilie, zvýšené riziko požiaru a prudko stúpajúce náklady. Tam skočí KNX!

Výhody KNX

  • Technológia budúcnosti
  • Nekonečná flexibilita a personalizácia
  • Bezpečný a bezpečný systém
  • Šetrenie času a ľahká inštalácia
  • Integrované a budúce dôkazové riešenie
  • Medzinárodné spoločenstvo
  • Realizácia automatizačného sna

Automatizácia nemusí byť náročná. Vyžaduje si jednoducho systém, ktorý odstraňuje problémy izolovaných zariadení tým, že zabezpečuje, aby všetky komponenty komunikovali prostredníctvom jedného spoločného jazyka. Na type zariadenia, ktoré chcete používať, už nezáleží.

Či už chcete ovládať osvetlenie, žalúzie, bezpečnostné systémy, správu energie, kúrenie, vetranie, klimatizáciu, signalizačné a monitorovacie systémy, rozhrania so servisnými a stavebnými riadiacimi systémami, diaľkové ovládanie, ovládanie zvuku a videa, … Všetky tieto funkcie fungujú prostredníctvom jednotného systému. Toto sa nazýva zásada spolupráce. Toto je jednoduché ovládanie domu a budovy. Toto je KNX.

Maximálna flexibilita a prispôsobenie

Možnosti vytvorenia inteligentného domu alebo kancelárie sú početné. Nechajte to jednoduché pomocou ovládania svetla alebo choďte celú cestu a pripojte rôzne druhy zariadení. KNX posúva automatizáciu a prispôsobenie na ďalšiu úroveň.

Zdroj: www.knx.org